Magnez! Świetny pomocnik w codziennym życiu, dzięki któremu nasz organizm może bez problemu funkcjonować.

Magnez jest bardzo ważną dla naszego organizmu substancją mineralną, która bierze udział w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i nerwów. Pomaga również w prawidłowym metabolizmie energetycznym i działa na wiele innych czynności.

Często pamiętamy o nim tylko wtedy, gdy mamy skurcze nóg, które mogą  przeszkadzać nam
w ciągu dnia,oraz ograniczają funkcjonowanie. Na pewno pamiętasz, kiedy wyświadczył ci wielką przysługę w tej nieprzyjemnej sytuacji. Szczególnie osoby starsze borykają się z poważnym niedoborem, który może prowadzić do poważniejszych problemów.

Magnez bierze udział w ważnych funkcjach w organizmie, jest niezbędny do spalania węglowodanów, tłuszczów i pomaga organizmowi z witaminami C i E, dlatego wskazane jest łączenie magnezu z witaminą C. Wskazane jest również łączenie magnezu z witaminą B6, co zwiększa jego wchłanianie.

 Magnez należy przyjmować, jeśli cierpisz na zmęczenie lub wyczerpanie. Musisz się skoncentrować lub stoisz w obliczu trudnego stresującego okresu. Starsi ludzie powinni przyjmować większe ilości magnezu, ponieważ ich organizm nie jest w stanie wchłonąć wystarczającej ilości witamin i minerałów.

Biorąc to pod uwagę, szczególnie osoby starsze powinny upewnić się, że otrzymują wystarczającą ilość magnezu. Stwierdzono, że duża liczba kobiet po menopauzie ma niską zawartość magnezu.
Niestety, wraz z wiekiem mogą pojawić się poważniejsze problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca czy choroby serca. Innym objawem, który występuje z niedoborem, jest przerzedzenie kości i zwiększa się ryzyko osteoporozy. Są to główne powody, dla których osoby starsze powinny uważnie obserwować spożycie magnezu.

 

Jak uzyskać wystarczającą ilość magnezu?

Magnez można uzyskać w pewnym stopniu z klasycznej diety (orzechy, warzywa liściaste, pestki dyni, rośliny strączkowe). Jeśli jednak dana osoba często uprawia sport, jest narażona na większy stres, lub jej organizm nie pracuje optymalnie, co często zdarza się w populacji osób starszych, istnieje możliwość dostarczenia organizmowi magnezu w innej formie (suplementy diety). Zalecana dawka magnezu 
u osoby dorosłej waha się od 300 do 400 miligramów dziennie.

Co może powodować niedobór magnezu w organizmie?

Niedobór magnezu w naszym organizmie może powodować szereg nieprzyjemnych problemów.
Zmęczenie jest jednym z najczęstszych problemów, ponieważ układ nerwowy organizmu i wymiana energii nie działają tak, jak powinny. Przy niedoborze tego minerału w organizmie wiele osób może odczuwać skurcze kończyn. Przede wszystkim aktywni sportowcy nie powinni lekceważyć braku tego minerału. Ich dzienną dawkę należy zwiększyć o 10 do 20%.

Niedobór magnezu może prowadzić do wahań nastroju, drażliwości, bólów głowy, zaburzeń snu lub depresji.

Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów, dobrym pomysłem byłoby włączenie do diety niektórych pokarmów zawierających magnez lub przyjmowanie suplementów diety.

Tężyczka

Jeśli dana osoba ma duży niedobór magnezu w organizmie, może napotkać chorobę zwaną tężycą. Jest to zwiększona pobudliwość nerwowo-mięśniowa. Jego objawami są: mrowienie języka lub opuszków palców, zaburzenia koncentracji, zmęczenie, suchość w jamie ustnej lub nocne skurcze kończyn. W tej chorobie konieczne jest dostarczanie niezbędnych substancji do organizmu za pomocą suplementów diety.

 

Seria produktów Magnex zawiera wysokiej jakości suplementy diety. Wszystkie produkty zawierają
375 mg magnezu + B6, co jest idealną ilością dziennie. Ten produkt jest odpowiedni dla wegan, nie zawiera glutenu, cukru i laktozy.


Produkty przypisane do tej nowości

Artykuły i porady

Czy znasz sole Schüsslera?

Brak minerałów w organizmie może być.. wpływ na ogólny stan organizmu.

Skutecznie zadbaj o swoją odporność.

Każdy z nas jest inaczej odporny na choroby.

Glutation – substancja nieodłącznie związana z organizmem i bardzo ważna, ale nieznana dla większości z nas.

Glutation – substancja nieodłącznie ..a może nam pomóc w walce z COVID-19?

Magnez! Świetny pomocnik w codziennym życiu, dzięki któremu nasz organizm może bez problemu funkcjonować.

Magnez jest bardzo ważną dla naszego.. i działa na wiele innych czynności.Aktualne ulotki