7 WSKAZÓWEK DLA PERFEKCYJNEJ BRĄZOWEJ SKÓRY

Kto nie chciałby „złapać” wystarczającej ilości brązu w sezonie, który będzie na dłuższy czas. Opalenizna wygląda dobrze, a dzięki promieniom słonecznym w organizmie wytwarzana jest również witamina D. Niestety opalanie wiąże się również z możliwymi problemami – oparzeniami słonecznymi i uszkodzeniami lub starzeniem się skóry. Jak możesz być dobrze chroniony podczas opalania, zadowolony z efektu, a Twoja skóra nie cierpiała?

Na początek powiedzmy, co powoduje nasz brązowy kolor. W wyniku ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych powstaje melanina, tzw. pigment do opalania. Barwi naszą skórę i zapewnia jej opaleniznę. Oto nasze wskazówki, o których warto pamiętać podczas opalania:

2. Chroń się kremami
Stosowanie kremu z filtrem da Ci możliwość przebywania na słońcu dłużej niż bez niego. Współczynnik ochrony (SPF) wskazuje, jak długi może być okres. Na przykład SPF 10 oznacza, że ​​zanim Twoja skóra zacznie robić się czerwona, możesz przebywać na słońcu 10 razy dłużej niż bez niego. Pamiętaj też, że krem ​​należy nakładać w odpowiedniej ilości i z wyprzedzeniem, a nie tylko przed opalaniem.3. Uważaj na wrażliwe obszary
Niektóre części naszego ciała są bardzo podatne na oparzenia, dlatego warto je jeszcze bardziej chronić. Dotyczy to np. twarzy, uszu. W tych miejscach możesz zastosować filtry przeciwsłoneczne o wyższym współczynniku ochrony lub zakryć je podczas opalania.

4. W południe bez opalania
Około południa słońce jest zwykle najjaśniejsze i jest bardziej prawdopodobne, że ci zaszkodzi. Dlatego od około 11 do 14 należy chować się przed słońcem, a nie narażać się na nie. W przeciwnym razie prosisz się o oparzenia słoneczne i uszkodzenia skóry, a nie brązową opaleniznę.

5. Pij i nawilżaj skórę
Picie jest ważne, a w letnie, słoneczne dni należy uzupełnić jeszcze więcej płynów. Może się nie zdawać, ale reżim picia wpływa również na twoją skórę. Pomoże w tym również regularne nawilżanie w postaci kremów, które nadają się do stosowania po opalaniu, rano po przebudzeniu oraz wieczorem przed snem.

6. Podaruj sobie peeling
Jeśli zadbasz o swoją skórę, pozbywając się martwych komórek, będzie się lepiej opalać, a opalenizna będzie trwać dłużej. Pomyśl więc o peelingu pod prysznicem, a Twoja skóra będzie przyszykowana.

7. Weź beta-karoten
Beta-karoten to prowitamina witaminy A, która pielęgnuje skórę i pomaga w uzyskaniu i utrzymaniu pięknego kolorytu po przebywaniu na słońcu. Dlatego zaleca się spożywanie
dobowo przed, w trakcie i po opalaniu. Wskazane jest, aby zacząć spokojnie do dwóch miesięcy przed opalaniem i kontynuować przez ten sam czas później.

  • Sam beta-karoten jest ważnym przeciwutleniaczem, co oznacza, że ​​chroni nasz organizm przed szkodliwymi wolnymi rodnikami. Niszczą komórki organizmu, w tym komórki skóry, więc walka z rodnikami jest zdecydowanie korzystna, jeśli chcemy zachować zdrową i uporządkowaną skórę.
  • Beta-karoten to barwnik występujący w warzywach i owocach w kolorze żółtym, pomarańczowym lub czerwonym. Można go znaleźć na przykład w marchwi, pomidorach, papryce, morelach, brzoskwiniach, nektarynkach. Jednak beta-karoten występuje również w kapuście, brokułach czy szpinaku. I oczywiście jest również dostępny w suplementach diety, które reprezentują jego skoncentrowaną formę. Idealny suplement diety to kompleksowy produkt zawierający skuteczniejsze substancje do pielęgnacji Twojej skóry.

Możesz zastosować np. Vitar Super beta-karoten, który oprócz zalecanej dawki 6 mg beta-karotenu zawiera również 6 innych dobroczynnych substancji:

nagietek – źródło naturalnych karotenoidów, ma dobroczynny wpływ na skórę

Stokrotka - korzystnie wpływa na stan skóry, włosów i paznokci.

Biotyna - korzystnie wpływa na jakość skóry, a także jest niezbędna dla ogólnej witalności organizmu.

Witamina E - ważny przeciwutleniacz, który pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym.

Witamina C – korzystnie wpływa na kondycję skóry oraz wspomaga układ odpornościowy.

 


Produkty przypisane do tej nowości

Artykuły i porady

Glutation – substancja nieodłącznie związana z organizmem i bardzo ważna, ale nieznana dla większości z nas.

Glutation – substancja nieodłącznie ..a może nam pomóc w walce z COVID-19?

Magnez! Świetny pomocnik w codziennym życiu, dzięki któremu nasz organizm może bez problemu funkcjonować.

Magnez jest bardzo ważną dla naszego.. i działa na wiele innych czynności.

Co na ból gardła, chrypkę lub podrażnienie od kaszlu ?

HYDRO PASTYLKI – 1 ROZWIĄZANIE NA WIELE PROBLEMÓW.

7 WSKAZÓWEK DLA PERFEKCYJNEJ BRĄZOWEJ SKÓRY

Kto nie chciałby „złapać” wystarczaj..efektu, a Twoja skóra nie cierpiała?Aktualne ulotki